Пн - Пт з 9:00 до 18:000-800-300-350  |  +38-044-494-23-30
Про компанію
Перейти до каталогу

Купівля, лізинг або оренда?

15.08.2017

Існує три варіанти розширення автопарку спецтехніки: покупка, лізинг або оренда. Який з них найкраще підходить для вашого бізнесу залежить від вашої конкретної ситуації. Ми підготували кілька порад і назвали плюси і мінуси всіх варіантів, які, сподіваємося, допоможуть вам зробити правильний вибір.

1. Купівля збільшує власний капітал

Основна перевага покупки обладнання - залишкова або ліквідаційна вартість і амортизація активів, за рахунок чого знижується сума податкових платежів.

Після того, як ви погасите кредит, машина відразу ж перейде у вашу власність і стане цінним активом вашого бізнесу. У разі необхідності ви зможете продати цю машину і купити іншу - інфляція вам не загрожує.

Один з недоліків - необхідна наявність достатньої кількості ресурсів на купівлю спецтехніки. Навіть при покупці в кредит початковий внесок значно більше, ніж лізинговий платіж.

2. Лізинг знижує експлуатаційні витрати

При покупці спецтехніки в лізинг, вам доведеться сплачувати щомісячні платежі протягом певного періоду часу, так само як ви робили би платежі по кредиту на купленій машині. Проте, в цьому випадку, ви платите тільки за використання і амортизацію машини, так що ваші платежі будуть нижче.

В результаті, лізинг є більш економічно ефективним способом придбати машину. Однак врахуйте, що поки вона в лізингу, ви не зможете здати її в оренду або продати. Машина - не ваша власність.

3. Оренда забезпечує універсальність

У випадку з орендою обладнання у вас з'являється доступ до великого асортименту спецтехніки. Це не вигідно, якщо у вас великі обсяги робіт, але відмінно окупиться, якщо машина потрібна на невеликий період. Також пам'ятайте, що в більшості випадків орендодавець не витрачає час на підвищення ефективності обладнання, тому сподіватися на раціональну витрату палива не варто. Погоджуючись на оренду, обирайте компанію, яка надає кваліфікованого оператора.


Возврат к списку