Про компанію

Принципи проведення ТО для автогрейдерів

Принципи проведення ТО для автогрейдерів

Технічне обслуговування – це профілактичний захід, за допомогою якого вдається запобігти поломкам, знизити знос компонентів і підвищити експлуатаційний період обладнання.

ТО включає в себе:

  • зовнішнє обслуговування;
  • кріпильні роботи;
  • контроль і регулювання;
  • визначення та усунення неполадок;
  • змащування вузлів;
  • заправку.

За періодичністю і обсягами робіт техобслуговування автогрейдерів ділиться на типи: щозмінне ТО (виконується протягом зміни); періодичне, яке виконується через певний час, відпрацьований машиною; сезонне ТО при підготовці техніки до зимового або річного використання.

Перед початком і після закінчення робіт слід також виконувати щозмінне обслуговування (ЩО). Коли величезний парк спецтехніки зосереджений в одному місці, формуються спеціальні бригади по техобслуговуванню, що відповідають за виконання ЩО і ТО із залученням операторів. Для автогрейдерів, які по закінченню робочої зміни повертаються на базу або знаходяться поблизу, техобслуговування має сенс проводити такими командами централізовано. Для машин в польових умовах організовують пересувні бригади.

Оскільки ЩО здійснюється щозміни, потреба в їх плануванні відпадає. Періодичне ТО передбачає складання графіків, в яких необхідно вказувати дату виконання і різновид обслуговування.

Близько 50% від загального обсягу маніпуляцій при ТО припадає на змащування вузлів і елементів автогрейдера. Дотримання чистоти значно впливає на якість змащування.

image
image

Перед змащування або заправкою доцільно очистити від бруду пробки заливних отворів і маслянки, а також стінки навколо них. При заправці через прес змазка нагнітається до того моменту, поки свіже мастило не проявиться через отвори системи, що змазується. Необхідно уважно відстежувати рівень мастила, яке вливається в ємності, оскільки його надлишок завдає точно таку ж шкоду, як і недолік.

З метою прискорення цього процесу широко використовуються змащувальні машини пересувного типу – заправки мастила на базі автомобіля. Для зручності проведення мастильних робіт в керівництві з експлуатації наведені таблиці та карти змащення, де вказують точки і періодичність змащення, найменування матеріалів.

Специфіка сезонного обслуговування визначається сезонністю. Щоб підготувати обладнання до осінньо-зимового періоду здійснюється позачергове ТО, миються паливні баки і картери коробки передач, задній міст і балансири, заправляються ємності мастилами зимових сортів. Акумуляторні батареї заряджаються електролітом високої щільності і утепляються повстяними або фанерно-паперовими прокладками. У систему охолодження двигуна (за умови, що це зазначено в керівництві), вливають антифріз, завчасно промивши радіатори, патрубки і сорочку блоку.

У процесі підготовки техніки до експлуатації у весняно-літній період також виконується позачергове техобслуговування, міняють мастило і охолоджуючу рідину, заливають електроліт зниженої щільності в акумулятори. Беручи до уваги той факт, що робота двигуна виконується в умовах високої запиленості, велика увага приділяється обслуговуванню повітроочисника.

Коли автогрейдер протягом тривалого часу не використовується, його слід поставити на зберігання. При короткостроковому зберіганні машина в чистому і заправленому вигляді захищена від пилу і атмосферних опадів. При тривалому зберіганні автогрейдер повинен бути законсервований і встановлений на поверхні, яка не затоплюється під навісом.

до всіх новин

інші Новини

23.05.2022

Цеппелін долучився до Гуманітарного фонду Ferrexpo перерахувавши від Zeppelin International AG 10000 євро.
дізнатись більше

20.05.2022

Підтримуємо один одного!
дізнатись більше

03.05.2022

Дизельні генератори Cat® в наявності на складі!
дізнатись більше

24.04.2022

Зі святом Великодня!
дізнатись більше
перейти до всіх новин